Sveiki keliautojai,
Šį kartą rašome iš bene populiariausios Malaizijos salos – Langkawi.
Sala įsikūrusi vos ~1h30min skrydžio nuo Singapūro ir vos ~1h10min skrydžio nuo Malaizijos sostinės Kuala Lumpūro, iš šių pagrindinių taškų į Langkawi salą vykdoma po kelis reisus per dieną, pagrinde su AirAsia avialinijomis. Langkawi turi gan nedidelį oro uostą, tad atvykimo ir išvykimo dokumentai sutvarkomi gana greitai bei lietuviškų pasų turėtojams nereikia tenkinti jokių papildomų sąlygų, jokių covid skiepų sertifikatų (tai galiojo kai buvome 2023m sausį).
Transportas: jeigu nenuomosit automobilio ar motorolerio, viską pasieksit su vietiniu taxi arba su Grab (kažkas panašaus į lietuvišką Bolt). Kelionė iš oro uosto į Pantai Cenang su oro uoste rasta taxi mums kainavo 29 RM (6eur), į oro uostą važiavome su Grab vairuotoju, kainavo daug pigiau, tik 11 RM (~2,2eur). Beje, eismas čia vyksta kaire kelio puse.
Pati sala – duty free zona, kainos čia tikrai puikios lyginant su Singapūru ir jau netgi su Lietuva. Rasite begalę kvepalų, saldumynų, alkoholio parduotuvių su puikiomis kainomis.
Mes apsistojome Pantai Chenang kurorte. Šis kurortas turi švarų balto smėlio paplūdimį. Kurorte nemažai maitinimo įstaigų bei įvarių prekyviečių, kuriose galima įsigyti paplūdimio reikmenų ir kt. Pats kurortas gan nedidelis ir ramus.
Apgyvendinimas: nėra brangus taikantiems į ekonominę klasę, 7 naktys už didelį švarų kambarį su dvejomis dvigulėmis lovomis bei privačiu vonios kambariu mums kainavo 206 eu. Iki jūros ir maitinimo įstaigų kelios minutės pėščiomis.
Maistas: įvarūs patiekalai tikrai nebrangūs, galima pavalgyti už 2-4 eurus gatvės maisto, kuris yra tikrai skanus. Dauguma maitinimo įstaigų, kiek teko pastebėti, turi kitokį švaros suvokimą nei mūsų kraštuose ir nekeistos purvinos staltiesės, ar užgriozdinti pasenę tualetai jiems yra normalu, bet yra nemažai ir kuklių, bet tvarkingų vietų. Keliaujant su mažais vaikais ir turit poreikį pirkti įvairias tyreles ar sauskelnes – nusivilsite, bent jau šiame kurorte tokių vietų beveik nepavyko rasti. Nemėgstantys valgyti aštriai, nepamirškit to paminėti padavėjui, tačiau tai ir ne garantas, kad atneš neaštrų patiekalą. Rytais dauguma kavinių bei restoranų būna užsidarę, tačiau tos kurios dirba, siūlo mums įprastesnius pusryčius, kaip omletas, virti kiaušiniai, skrudinta duona. Taip pat rasite ir McDonald, Starbucks, KFC, PizzaHut, Subway.
Skalbimo paslaugos: saloje nemažai savitarnos skalbyklų, už kelis eurus išsiskalbsite ir džiovyklėje išsidžiovinsite iki 14 kg rūbų vieno skalbimo metu. Mums tai buvo labai patogu, kol valgydavome, rūbai išsiskalbdavo ir išsidžiovindavo.
Pramogos:
SkyBridge 18 eu asmeniui. Į skybridge kėlėmės keltuvais. Keltuvai uždari, talpinantys ~6 žmones. Mums pasisekė, kad žmonių nebuvo labai daug, tad keltuve buvome tik mūsų trijų šeima. Užkilti į kalną truko iki 10 minučių, turintiems aukščio baimę, kilimas gali būti nemalonus, nes pasiekus tam tikrą aukštį, kabina šiek tiek siūbavo nuo vėjo. Kylant atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą, paplūdimį, medžių viršūnes ir krioklį, vaizdas atima žadą. Užkilus galima pasivaikščioti taku, nusifotografuoti. Yra netgi maitinimo įstaigos, tad galėsite pavalgyti su ypatingu vaizdu. Patys nieko nepirkome, bet matėme, kad kainos nesikandžioja. Taip pat viršuje yra ir tualetai. Darbuotojai siūlys nufotografavimo paslaugą, arba nusipirkti ir ant tilto užsegti meilę liudijančią spynelę. Nusileidus nuo skybridge, žemiau rasite daug maitinimo įstaigų, bei keletą veiklų vaikams: aplankyti ponius ir asiliukus bei kt.
Underwater world – 12 eur – Jame rasite keletą paukščių rūšių (viena iš jų flamingai), keliolika žuvų rūšių (rajos, rykliukai ir kt), šiek tiek roplių, gyvačių, ruonį ir kt. Pats pastatas jau gan ‘pavargęs’ ir prašosi atnaujinimo. Mums asmeniškai buvo nuobodoka, įspūdį turbūt padarė tik pingvinai.
Street food aikštelė – smagiausia dienos dalis, veiksmas prasideda vakarop. Rasite nemažai foodtruck’ų siūlančių įvairių patiekalų – pagrinde iš ryžių ir makaronų, tačiau radom ir burgerių už puikią kainą – po 2 eur. Bendrai kainos gan puikios, patiekalai svyruoja nuo 1,5 eur iki kokių 4 eur, šaltos kavos iki 1 eur, sultys ar šviežiai prakirstas kokoso vanduo iki 1,5eur.
Pantai Chenang beach – balto smėlio, gan švarus ir gražus paplūdimys siūlo nemažai vandens sporto pramogų: pasiplaukioti vandens motociklu, bananu, paskraidyti virš jūros su laivu tempiamu parašiutu, nuplaukti į šalia esančias kitas mažytes salas bei kt. Vakarop atsidaro daug paplūdimio restoranų ir kavinių, kai kurios klientus traukia gyva muzika, kai kurios rodo ugnies šou, o dar kitos siūlo romantiškas vakarienes žvakių šviesoje.
Saloje yra ir krokodilų ferma, joje neteko lankytis.
Bendrai kalbant, sala skirta norintiems ramesnio poilsio, nieks nelenda į akis, nesiūlo įkyriai savo paslaugų, kaip pvz, kokiame Tailande. Laukuose pamatysite besiganančius buivolus – galėsite pasijausti kaip tikrame kaime. Sala paprastutė ir jauki, šiek tiek atrodo apleista, daug prabangos ir kruopščiai išpuoselėtų vietų per daug nesimatė, bet žemos kainos sužavėjo ir leido labiau atsipalaiduoti. Tai tokie mūsų įspūdžiai iš Pantai Chenang pakrantės, gal kitos pakrantės gali pasirodyti kitaip – to jau neatsakysime, nes ne viską aplankėme.
Kita mūsų stotelė – Malaizijos sostinė Kuala Lumpūras, joje būsime savaitę.
Ačiū, kad skaitėte! 🙂